Po studiích sociálních věd na Karlově Univerzitě a v Londýně pracovala Denisa Šedivá Haubertová v neziskovém sektoru se zaměřením na kulturní odlišnosti a integraci menšin. Od roku 2005 připravovala ve státní správě první Předsednictví ČR v Radě EU se zaměřením na kulturní akce. Iniciovala založení Evropského institutu odkazu Šoa. Od roku 2010 pracovala jako konzultantka a PR a marketing manažerka různých, převážně kulturních projektů (Divadlo bratří Formanů, společnost Candole Partners, Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury). Je spoluautorkou projektu Plzeňské ikony.

V samostatné tvorbě se inspirovala životními situacemi, ve kterých se nacházela. V roce 2013 napsala a vydala knihu My a jóga aneb klidná cesta k mateřství, která získala titul Nejkrásnější česká kniha 2013 v oblasti učebnice, udělovanou Ministerstvem kultury a Památníkem národního písemnictví a mezinárodní ocenění Best Graphic Design 2014 v soutěži Arts Books Wanted vydavatelství LIDU. V roce 2018, po šesti letech života s rodinou v Belgii, vydala a podpory MK ČR ilustrovaný abecedář Česka ABCZ aneb H jako Havel, zachycující složité puzzle české kulturní identity.  Spolupracovala s grafickými designéry Adamem Macháčkem a Sébastienem Bohenrem, kniha vznikala 4 roky a byla oceněna jako nejkrásnější česká učebnice 2018. Na jaře 2023 vydala ke knize pexeso ABCZ.

V průběhu diplomatického pobytu v Belgii neúnavně propagovala české umění a design. Iniciovala a organizovala například prezentaci šperkařského dua Zorya, módní návrhářky Denisy Nové, sklářského designera Ronyho Plesla, studia Dechem či designérky módních doplňků Denisy Adolfové. Později zastávala pozici kulturní atašé druhého českého předsednictví v EU a navázala mnohé kontakty s belgickou a francouzskou kulturní a uměleckou scénou.

V létě 2023 se vrátila s dětmi po deseti letech do Česka a věnuje se své vášni – českému sběratelskému designu a jeho propagaci, zejména keramice a porcelánu. Má na starosti značku Křehký, kde se zaměřuje kromě tradičních osvědčených spolupráci na mladé talenty. Kromě toho spolupracuje s designéry a tvůrci, kterým pomáhá prosadit se v zahraničí. Zastupuje keramika Romana Šedinu a francouzskou umělkyni Elise Peroi. Stále podporuje svůj projekt ABCZ, v tuto chvíli šířením kulturní osvěty mezi cizince žijící v Česku.

 

 

Aktualizace...
  • Žádné produkty v košíku.