Vystudovala jsem veřejnou a sociální politiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze se stipendiem mediálních studií a studií rasové rovnosti na Middlesex University v Londýně. Při studiích jsem pracovala v neziskovém sektoru se zaměřením na integraci menšin (Člověk v tísni, Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky).

Od roku 2005 jsem připravovala ve státní správě Předsednictví ČR v Radě EU. Iniciovala jsem a podílela se na založení Evropského institutu odkazu Šoa.

V roce 2010 jsem odešla ze státní správy a pracovala jako konzultantka a PR a marketing manažerka různých projektů (Divadlo bratří Formanů, společnost Candole Partners, Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury). S fotografem Herbertem Slavíkem jsem spoluautorkou projektu Plzeňské ikony.

V roce 2013 jsem při svém prvním těhotenství napsala a vydala knihu My a jóga aneb klidná cesta k mateřství, která získala titul Nejkrásnější česká kniha 2013 v oblasti učebnice a didaktické pomůcky udělovanou Ministerstvem kultury a Památníkem národního písemnictví a mezinárodní ocenění Best Graphic Design 2014 v soutěži Arts Books Wanted vydavatelství LIDU.

V letech 2012 – 2019 jsem žila s rodinou (už čtyřčlennou) v Belgii. Iniciovala jsem akce podporující český design, například prezentaci šperkařského dua Zorya, módní návrhářky Denisy Nové, sklářského designera Ronyho Plesla, studia Dechem či designérky módních doplňků Denisy Adolfové. Čtyři roky jsem pracovala s Adamem Macháčkem a Sébastienem Bohenrem na ilustrovaném abecedáři Česka ABCZ aneb H jako Havel. Knížku jsem vydala za podpory MK ČR v roce 2018. Byla také oceněna ve jako nejkrásnější česká učebnice 2018.

Po roční pobytu v Praze, kdy jsem se věnovala propagaci knihy v Česku i ve světě a vedla workshopy Sametová Praha v Knihovně Václava Havla, jsme se s rodinou vrátili zpět do Bruselu. Zde pracuji na vytvoření značky ABCZ, přípravě tematického pexesa a putovní výstavy plakátů a pomalu se chystám na další knížku. Bude o ženách.

Děkuji!

Děkuji všem, kteří se mnou na obou knížkách spolupracovali!

V první řadě za kontinuální podporu děkuji svému muži Jiřímu Šedivému. Při tvorbě knížky ABCZ děkuji za nezištnou odbornou pomoc Martině Vašíčkové a Petře Havránkové (editace a korektury) a Helen Bloom a Therese Turner (editace a korektury anglického překladu). A za trpělivost děkuji překladatelům Robertu Russelovi a Ivanu Gutierrezovi, kteří se stejně jako já chytili do časové pasti této knížky. Děkuji Ministerstvu kultury ČR a Státnímu fondu kultury ČR za finanční podporu a Dagmar Havlové za laskavé umožnění přetištění pohádky Václava Havla Telefon. Největší díky patří Adamu Macháčkovi a Sébastienu Bohnerovi. Bez nich by knížka nikdy nebyla taková, jaká je.

A je tomu tak i v případě knížky My a jóga. Tam bych ráda poděkovala ještě Romanu Francovi za skvělé fotografie a lektorce jógy a meditace Tereze Cíchové za odbornou podporu a pomoc. A studiu Yogame za poskytnutí krásných prostor.

Aktualizace...
  • Žádné produkty v košíku.