ABCZ & mini – dětský prodejní festival v Holešovické tržnici

Na mini festivalu bylo možné si prohlédnout, zahrát a pořídit si vlastní ABCZ abecedář, pexeso nebo plakát z limitované sítotiskové edice.

 

06/11/2023 – Praha, Holešovická tržnice

Jedinečná kniha ABCZ aneb H jako havel je ilustrovaný česko-anglický abecedář česka, který nadchne děti i dospělé. Přibližuje českou kulturu v mnoha oblastech, od gastronomie přes geografii, historii, technologie až po umění a design. Každé písmenko abecedy představuje klíčová slova – hesla, která jsou vysvětlena interaktivní, odlehčenou formou a obklopena obrázky. Hesel je v knížce, jež získala ocenění nejkrásnější česká kniha, celkem 257.
Ke knize letos její autorka Denisa Šedivá vydala pexeso ABCZ, jímž ještě více podpořila její hravé a interaktivní pojetí. Osobní mozaika obrázků, vzpomínek a trochu i představ o Česku skládá jednotlivé dílky české identity, odkrývá kulturu dětství tvůrců projektu ABCZ i nedávné minulosti jako takové. Do pexesa se vešlo jen od každého písmene jedno, obsahuje tedy 28 dvojic a sešitek s vysvětlením toho, co je na kartičkách. Kartičky lze zároveň skládat do libovolně propojených obrazců, vždy minimálně jedna linie na každé straně karty navazuje. Autory ilustrací a grafického designu jsou stejně jako u knihy Adam Macháček a Sébastien Bohner.

Kromě knížky a pexesa byla k zakoupení na podzimním festivalu mini i limitovaná edice sítotiskového plakátu. 

Galerie

Aktualizace...
  • Žádné produkty v košíku.